Sunra Enerji 1994 yılından itibaren enerji sektöründe çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Kontek Enerji’nin Türkiye Solar Partneri olarak kurulmuştur.

SUNRA ENERJİ

Kontek Enerji’nin Güneş Enerjisi Santralleri (GES) kurulum tecrübesini, mühendislik çözümlerini ve kalite standartlarını ilke edinerek güneş enerjisi santralleri kurulumunu gerçekleştiren bir EPC firmasıdır. Sunra Enerji edindiği mühendislik tecrübeleri ile güneş enerjisi santrallerinin kurulum öncesi Projelendirme-Tasarım-Tedarik ve kurulum sonrası İşletme-Bakım faaliyetlerini üstlenen bir mühendislik firmasıdır.

VİZYON

Sunra; yenilenebilir enerji sektöründe, gelişen teknolojiler ile mühendislik kabiliyet ve çözümlerini birleştirerek Residential (Mesken) ve CI (Ticari & Hafif Endüstriyel) sektöründe Avrupa standartlarında işler gerçekleştirerek sektörün öncü firması olma hedefiyle yatırımcılarına maksimum verimli optimum sistemler sunmaktır.

MİSYON

Sunra Enerji; doğal çevrenin ekolojik denge ve kaynaklarını koruyan, aynı zamanda, yer aldığı sosyal çevre ile ilişkide bulunduğu tüm tarafların gelişimlerine katkıda bulunarak memnuniyetlerini ön plana çıkaran yönetim politikaları ve izlediği modern teknoloji çerçevesinde hizmet vererek ülke ekonomisine katkıda bulunan bir firma olmayı kendisine misyon edinmiştir.